Hawai'i napló 2.
2013.12.08. 10:00
Team Puli Mission Maunacast Field Crew naplója.
Dr. Pacher Tibor | Pathy Miklós |
A napló első része itt olvasható.
2013. december 6.
Ma lesz az első ún. EPO eseményünk Hawaiin. Education and Public Outreach - ezt leginkább talán Tudományos Ismeretterjesztés és Népszerűsítés-nek fordíthatnák, azaz nevezzük TIN-nek! - lol -: egyik kiemelt célunk, hogy megismertessük a diákokat és a nagyközönséget a műszaki és természettudományok, a matematika. a világűr szépségeivel és izgalmas lehetőségeivel. Mi lehetne erre alkalmasabb példa, amelyen mindezt bemutathatjuk, mint az a nem mindennapi verseny, amiben részt veszünk?
John jön értünk a szállodához, először a PISCES irodájába megyünk, hogy "begyűjtsük" I2.0-ás Pulinkat, aztán az egyetemi negyed mellett irány az 'Imiloa Astronomy Center, ahol több iskolás osztállyal is találkozni fogunk.
Az I2.0 ezúttal is könnyedén ment fel a kb. 30°-os lejtőn.
A helyszínen aztán előbb a sajtónak mutathatjuk be a Pulit - közben Miki lazán felkormányozza roverünket a lejtőn, az ilyesmi már meg sem kottyan nekünk -, aminek időközben már több eredménye is lett, az egyik itt olvasható (angolul, persze).
Az iskolás csoportokkal remekül együtt vagyunk, a legnagyobb sikert a "Puli rovermasszázs" aratja:
Holdjáró masszázs :-)
A végére pedig még virág is jut: a na`u virág - avagy hawaii gardénia - a szeretet és az "aloha" virága is rákerült Pulinkra Mari-Ela David Chock, a PISCES bájos PR-osa jóvoltából.
Mari-Ela és a Puli
Kora délután következik a beharangozott Technical Readiness Review. John, Christian, Miki és jómagam egy kiadós munkaebéd - a Hilo Burger Joint étteremben, John szerint itt kapjuk Hilo legjobb burgerét - után megyünk végig aprólékosan a tervezett teszt részletein. Ha minden jól megy a jövő héten, akkor a mi részünkről
- teszteljük és verifikáljuk a Puli mobilitási koncepcióját a legjobb Hold-analóg terepen
- bővítjuk a távoli irányítás funkcionalitását és megbízhatóságát, kis sávszélesség mellett
- teszteljük két szonda egyidejűleg történő vezérlését a Mission Control szoftveren
- és persze megteszünk minimum 500 métert és két MaunaCast-tal is jelentkezünk majd.
És meglepi is lesz!
Hogy minél jobb eredményt tudjunk elérni a távoli szigeten, mindenkinek a segítségére szükségünk van - a Tiedre is. Kis Lépés Klubunkon keresztül támogathatod tereptesztünket, akár rendszeres előfizetéssel is; a teszt helyszíni költségeihez pedig az indiegogo közösségi finanszírozási kampányunk segítségével járulhatsz hozzá.
Segíts Te is, hogy Magyarország lehessen az első európai nemzet, amely eljut a Holdra!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.